ALTI - GDY CHODZENIE, NIE WYSTARCZA!
Paralotniarstwo jest sportem dla każdego, nie są wymagane badania lekarskie, a wbrew pozorom nie jest to sport niebezpieczny.
ALTI uczy jak startować, latać, lądować i czerpać z tego wiele przyjemności, ale przede wszystkim, jak to robić bezpiecznie. Poza szkoleniami podstawowymi organizuje również całoroczne szkolenia do wyższych kategorii, w kraju oraz za granicą.
Szkolenia podstawowe (Etap I) prowadzone są od kwietnia do końca września. Celem szkolenia jest nauka startów, lądowania i bezpiecznego wykonywania podstawowych manewrów w powietrzu, a także umiejętność samodzielnego przygotowania i kontroli sprzętu przed lotem oraz obsługi skrzydła na ziemi. Obejmuje minimum 20 lotów.
Zajęcia na stoku Jaworzyna odbywają się od rana do godzin popołudniowych, a wieczorem uczniowie spotykają się na wykładach teoretycznych z następujących przedmiotów: Prawo Lotnicze, Meteorologia, Aerodynamika, Zasady Lotu, Procedury operacyjne, Pierwsza Pomoc, Wiedza ogólna o sprzęcie, Sytuacje niebezpieczne.
Część teoretyczna kończy się egzaminem pisemnym w formie testu, a część praktyczna zakończona jest lotami egzaminacyjnymi. Po zaliczeniu teoretycznej i praktycznej części kursu uczestnik otrzymuje Świadectwo ukończenia szkolenia paralotniowego Etap I.
Świadectwo ukończenia szkolenia paralotniowego Etap I upoważnia do dalszego szkolenia w Etapie II
Szkolenie Etap II - doskonalenie umiejętności pilotażowych. Szkolenie w locie obejmuje wykonanie 10 lotów z wysokości nie mniejszej niż 200 m. Część teoretyczna stanowi rozwinięcie wiadomości z Etapu I. Łączny nalot po ukończeniu Etapu I i II to minimum 3 godziny. Pozwala to na przystąpienie do egzaminu teoretycznego i praktycznego do Świadectwa Kwalifikacji. Szkolenia Etap II są prowadzone na wyjazdach w Słowenii oraz za wyciągarką w okolicach Andrychowa.