Skansen w chwili obecnej obejmuje kilka tysięcy eksponatów w zdecydowanej większości odrestaurowanych i pogrupowanych tematycznie.
Przy wejściu do Skansenu honorowe miejsce zajmuje drewniany kierat z początku XIX wieku oraz żarna, a za oszklonymi regałami stoją różnego rodzaju maselnice i wirówki z przełomu XIX i XX w. Dalej możemy znaleźć bardzo ciekawe maszynki codziennego, a właściwie dla zwykłego mieszczucha - niecodziennego użytku takie jak: maszynka do cięcia szkła do zegarków, maszynka do obierania jabłek oraz kilka "sprytnych" maszynek do wyciskania soku z owoców, czy do mielenia maku. Są tutaj też formy do masła - drewniane rzeźbione , ponadto: naczynia gliniane, drewniane, żeliwne, przeróżne samowary - rosyjski na węgiel, czy niemiecki na denaturat. W dalszej części znajdują się większe eksponaty.
Długo by wymieniać co znajduje się w posiadaniu Pana Mariana Gancarskiego, który zbierał wszystkie skarby przez ponad 30 lat. Jedno jest pewne nie jedne muzeum zazdrości tylu wspaniałych eksponatów ich ogrom powoduje, że oglądając je można przenieść się w czasy kiedy powstały i były użytkowane.
Dodatkową atrakcją jest mini zoo. Tam, gdzie kończy się Skansen, zaczyna się Zwierzyniec: jest jeleń, daniele, sarny, naprzeciwko za ogrodzeniem jest rodzina strusiów z trzema małymi, dalej są kury i koguty różnych ras, gołębie czy króliki. Są też świnie wietnamskie, a w strumyku za domkami letniskowymi pływają nutrie i dzikie kaczki. Po łące biega oswojony jelonek (Kuba), a po placu kreci się młody wilczur Azor wraz z kolegą - młodym dzikiem Witkiem. Razem integrują się z gośćmi.
BILETY: normalny - 4 zł, ulgowy - 2 zł